Медіація (посередництво в конфлікті)

Медіація – це спосіб врегулювання конфлікту за допомогою нейтральної незалежної сторони. Це процес трансформації конфлікту, який дозволяє налагодити діалог між конфліктуючими сторонами й сприяє домовленості між ними, при якій не буде того, хто виграв і того, хто програв, й результат угоди задовольнить усі сторони.

Умови застосування медіації:

  • добровільність кожної сторони;
  • конфіденційність процесу та рішень;
  • виключення або призупинення судових й інших способів врегулювання конфлікту;
  • зацікавленість сторін.

Цей спосіб врегулювання конфліктів поширений у багатьох європейських країнах й довів свою ефективність у порівнянні з судовими справами: він економить час і ресурси, працює з інтересами й потребами, почуттями та емоціями. Це прекрасна можливість збереження людських відносин і досягнення своїх інтересів не за рахунок пригнічення іншої сторони, завдяки чому спосіб і отримав широке поширення в області сімейних конфліктів, а також при розлученнях.

Коли потрібна медіація

Медіація надзвичайно корисна при розлученнях, коли рішення про розставання вже прийняте або знаходиться на етапі передрозлучення.

Руйнування сім’ї – дуже болючий процес, який створює загрозу психічному і фізичному здоров’ю як самому подружжю, так і дитині, на яку конфліктні стосунки іноді впливають навіть більше, ніж саме розлучення. Саме медіація й створює умови для вирішення особистих емоційних проблем.

Вона дає можливість впоратися з цілим пластом нерозв’язних, здавалося б, проблем шлюборозлучного процесу:

  • опіка та розділ майна;
  • форма спілкування з дитиною й один з одним після розлучення;
  • права побачень з дитиною, визначення міри здійснення батьківських прав.

Медіація – це можливість сформувати нові форми спілкування, визнати межі кожного й розділення відповідальності. Яким би тяжким і напруженим не був процес розлучення і розставання, медіація стає справжнім виходом – ефективним і практичним рішенням!

У нашому центрі працює професійний медіатор в області сімейної психології, фахівець з врегулювання конфліктів і посередництва, що отримав додаткову освіту у відповідних учбових організаціях. Він несе відповідальність за дотримання правил, процесу, етичних норм, що сприяє формуванню довірчої атмосфери й рішенню ситуації без зайвих переживань і конфліктів.

Телефонуйте! Наші психологи дадуть відповідь на усі питання про послуги медіації!