Дитячий психолог

Проблеми у вихованні дитини трапляються часто – від цього нікуди не подітися, й єдине, що може допомогти, це увага батьків і участь у житті сина або дочки, підтримка в складну хвилину. Проте бувають випадки, коли одними моралями не відбутися, коли потрібен серйозний підхід. У цьому випадку потрібен дитячий психолог, здатний розібратися в психічному стані дитини та знайти правильний підхід.

Зазвичай батьки звертаються до дитячого психолога або психотерапевта у разі різких змін у поведінці або емоційному стані дитини. Вона не хоче лягати спати в потрібний час, не підходить, коли її звуть, безупинно капризує, а іноді справа доходить і до істерики. Змусити малюка слухатися виходить не завжди, в той же час не завжди це й треба. Дитячий психолог починає працювати не лише з дітьми, але і з батьками, адже часто проблема криється у вихованні.

Послуги дитячого психолога в Харкові

Робота дитячого психолога на консультації зазвичай розпочинається з ознайомлювальної бесіди й обговорення проблеми, з якою звернулися батьки або дитина:

  • порушення або відставання в розвитку;
  • проблеми у взаємовідносинах дитини та батьків;
  • проблеми взаємовідносин у парі брат-сестра;
  • проблеми поведінки, апатія та гіперактивність;
  • складнощі адаптації в новому дошкільному або шкільному колективі;
  • звикання до нового місця проживання;
  • різні емоційні проблеми: зміни настрою, страхи та фобії;
  • тривожність, порушення сну, неслухняність;
  • питання дозволів і покарань.

Послуги дитячого психотерапевта можуть знадобитися й у ряді інших випадків. Якщо порозумітися з дитиною та встановити з нею довірчі й теплі стосунки не виходить, потрібна допомога дитячого психолога. При цьому слід пам’ятати, що кожна дитина унікальна, у кожної свій темперамент і характер, свої інтереси та не-інтереси, а тому поради інших подружніх пар з виховання часто не лише не ефективні, але й не правильні.

Професійний психолог для дитини

Головна мета дитячої консультації у психолога – не лише допомогти малечі позбавитися від страхів, емоційних і поведінкових проблем, але й допомогти батькам визначити правильний підхід до виховання, ґрунтований на особовому підході, виявити реальні інтереси та завдатки до пізнання. Тобто дитячий педагог психолог допомагає батькам краще зрозуміти свого малюка, виявити його бажання і потреби.

Перший сеанс дитячий психолог завжди розпочинає зі знайомства з дитиною та батьками. Ця зустріч ні до чого не зобов’язує, в ході бесіди сім’я має бути у повному складі – так психологові буде простіше зрозуміти ситуацію. В ході першої зустрічі відбувається збір анкетної інформації та первинна діагностика. Вже пізніше буде проведена індивідуальна зустріч з батьками для обговорення виниклої проблеми, а також індивідуальна зустріч із самою дитиною. Після цього дитячий психолог в Харкові визначить, яка кількість зустрічей буде потрібна для досягнення ефективного результату.

Зазвичай дитячий психолог Харків працює за такою схемою: три зустрічі з дитиною, а четверта з кимось із батьків. Це необхідно, щоб вони могли підвести проміжний підсумок і скоригувати свою поведінку. Сеанси відбуваються в ігровому режимі, таким же способом відбувається й психологічна допомога дитині. Головне, щоб батьки завжди брали активну участь у житті свого чада, завжди підтримували його, а не давили авторитетом.

Почати треба з малого – записатися на прийом до дитячого психолога в Харкові.